Kraków, ul.Siemaszki 1, 31-201

Assistance – Kraków

Co to jest assistance?


Assistance to rodzaj dobrowolnego ubezpieczenia, które gwarantuje ubezpieczonemu określony charakter pomocy – serwisowy, medyczny, informacyjny. Kojarzone jest przede wszystkim z ubezpieczaniem komunikacyjnym, jednakże pojęcie assistance ma zakres i pojęcie znacznie szersze. Może on objąć również: assistance firmy, podróże, zdrowie, dom, rodzinę. Warunki oraz zakres ubezpieczenia mogą się róznić w zależnosci od towarzystwa ubezpieceniowego, natomiast każde towarzystwo musi mieć to wyraźnie ustalone w swoich Ogólnych Warunkach Ubezpiecenia. Likwidacja szkody lub pomoc udzielona przez ubezpieczyciela w zakresie działania polisy assistance, nie ma wpływu na zniżki za bezszkodową jazdę w ramach ubezpieczeń OC i AC.

Jak to działa?


Assistance najczęściej kojarzone jest z wypadkiem, ale najwięcej świadczeń realizowanych przez ubezpieczycieli dotyczy awarii. W ubezpieczeniu tym, chodzi o to, by otrzymać pomoc na drodze w razie nawet prozaicznie błahych spraw, ale generujących sporo kłopotów podczas wyjazdu w dalszą trasę. Jako przykładem można posłużyć się np o pęknięciu opony na autostradzie, zatrzymaniu w szczerym polu z powodu braku paliwa w baku, potrzebie pomocy przy otwarciu drzwi po zatrzaśnięciu kluczyków w aucie po wyjściu na stację benzynową czy w uruchomieniu silnika po rozładowaniu akumulatora.

Dzięki z polisie z wykupionym wariantem ASS ubezpieczyciel może zlecić naprawę uszkodzonego auta na miejscu awarii lub wypadku, albo zapewnić holowanie samochodu w przypadku poważniejszej awarii do serwisu, który naprawi szkodę. Assistance często również oferuje zagwarantowanie nolcegu podczas dłuższej trasy. Osoba poszkodowoania może także otrzymać pojazd zastępczy. W przypadku samego oc, średnio- ten czas jest dosyć krórtki, bo tylko 3 dni, natomiast w przypadku AC czas ten może wynieść nawet kilkanaście dni, także za granicą. Warto wyjaśnić, że to nie tylko zależy od pakietu w którym się znajduje, ale także jaki wariant ASS wybraliśmy, poniważ w wiele towarzastwach ubezpieczeniowych oferuje rózne warianty. Żeby zagwarantować sobie pojazd zastępczy o wydłużonym czasie , należy zakupić wariant ubezpieczeniowy na wyższy, niż tylko standardowy.

Assistance – na ile i za ile?


Bardzo często również można spotkać, że Assistance traktowany jest jako bonus do postawowego OC, a więc może być dołączane w sposób automatyczni skalkulowany wraz z polisą OC dla posiadaczy pojazdów mechanicznych czy Autocasco. Może się zdarzyć, że osoby ubezpieczające często zapominają, iż posiadają taką bezpłatną pomoc w razie awarii/wypadku do wykupionej polisy, dlatego przed dokonaniem zakupu indywidualnego ubezpieczenia assistance warto to omówić z agentem ubezpieczeniowowym, jaki wariant sprostałby naszym potrzebom.
Z racji tego, iż jest to wariant dobrowolny – polisę assistance można nabyć na dowolny termin - od kilku godzin do jednego roku. Ceny polis są zależne pakietu i zakresu ochrony. Na koszty Assistnce również ma wpływ wiek auta, jego model, zniżki ubezpieczonego z tytułu historii poprzednich ubezpieczeń, a także wiek osoby polisującej.

Jeżeli ubezpieczający planuje wakacje poza Polską, warto upewnić się polisa ASSistance będzie aktywna tak samo w Polsce jak i za granicą. O lokalizacji mogą pewne wyłączenia odnośnie wybranych pakietów, jak krajów działających. Pakiet tygodniowy u niektórych firm ubezpieczających waha się między 24 zł, a 120 zł. Przed podjęciem decyzji jaką ochronę najbardziej potrzebowalibyśmy w danym roku, warto zastanowić się, jak często będziemy wyjeżdzać. Jeśli mamy w planach niedługi pojedyńczą podróż, to warto powinno się porównać kwotę, którą zapłacilibyśmy z polisą całoroczną. Przy porównaniu może tak wyjść, że różnica między krótkoterminową a całoroczną jest niduża, a ochrona dwunastomiesięczna daje większą wygodę

Assistance na stare auto


Niektóre firmy ubezpieczeniowe uważają, iż starsze pojazdy ze względu na swój wiek są o wyższym ryzyku ubezpieczeniowym, a więc statystycznie częściej ulegają awarii, wypadkom, czy kolizji. Właściciele pojazdów, którzy używają na co dzień starszych pojazdów i są zainteresowani ubezpieczeniem assistance muszą  uwzględnić oferty oferty wielu towarzystw ubezpieczeniowych oraz postarać się dobrać polisę która nie będzie respektować wieku. Jako multiagencja ubezpieczeniowa pomagamy w odnajdywaniu dogodnego ubezpieczenia ASS, także w przypadku pojazdów zabytkowych.

Co oznacza mini assistance?


Mini assistance jest wersją ubezpieczenia assistance którą zazwyczaj można otrzymać przy zakupie obowiązkowego OC komunikacyjnego. To najlepsza opcja dla kierowców, którzy nie poruszają się długimi dystansami, a wykorzystują pojazd głównie do jazdy po mieście, do pracy której mają blisko, czy do innego rodzinnego wykorzystania pojazdu na co dzień. Klienci starszych samochodów także mogą ubiegać się o taką opcje, ponieważ mini assistance odpowiada za podstawowe czynności assistance standardowego, Przede wszystkim na pomoc takiego Assistance można liczyć w przy zdarzeniu kolizji / wypadku drogowego. Minusem wariantu mini jest to, że polisa świadczy jedynie usługę holowania do najbliższego serwisu naprawczego bądź  świadczy usługę podstawowych, nieskomplikowanych napraw w miejscu zdarzenia .Liczyć się też należy z kilometrami do miejsca holowania, ponieważ zawiera ograniczenia. Najczęściej jest to do 100 kilometrów. Tak więc nie będzie to dobrą opcją dla planujących dłuższe trasy w ciągu roku. Również nie zda się to dla osób podróżujących za granicą, gdyż Mini ASS działa na terenie Polski. Na pewno zaletą mini assistance jest niska składka Podczas wyboru pakietu polis OC wraz z asssistance mini musimy uwzględnić wyższą składkę roczną w wysokości od 50 do 100 zł. Różnica w składce zależeć będzie od marki, wersji i roku pojazdu. Niewiele większa opłata za Assistance może urotować nam sytuację z realizacją problemu powstałą podczas podróży. Warto zastanowić się nad jego wyborem.
Kraków, ul.Siemaszki 1, 31-201
Godziny otwarcia
Pn-Pt: 07.00-18.00
Sob: 08.00-14.00