Kraków, ul.Siemaszki 1, 31-201

Czy ubezpieczenie OC/AC online? To możliwe!

Jeśli mowa już o wykupieniu polisy samochodowej, warto zaznaczyć, że nie musi się ona wiązać z osobistą wizytą u agenta ubezpieczeń czy też ubezpieczyciela. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia nabrała tempa, również w Polsce można wykupić ubezpieczenie samochodu także przez internet. W taki sposób możemy załatwić najróżniejsze sprawy. W sieci istnieje możliwość zakupu bardzo korzystnych ubezpieczeń komunikacyjnych. A jest to naprawdę korzystna propozycja przeznaczona dla każdego, kto chciałby tylko znaleźć dla siebie odpowiednią polisę, a następnie wykupić ją bez wstawiania z kanapy. W jaki więc sposób wyszukać i kupić OC/AC?

Jak kupić OC/AC przez internet?

Decydując się na zakup ubezpieczenia OC/AC online, warto pamiętać o zgromadzeniu wszystkich niezbędnych dokumentów, a przede wszystkim ważny jest dowód rejestracyjny oraz prawo jazdy. Po dokładnym wypełnieniu formularza wymaga się wskazania danych właściciela pojazdu, jak i również należy wybrać jedną z polecanych przez system ofert. Wracając do formularza internetowego, jego uzupełnienie nie należy do trudnych, ale jest niezbędnym elementem podczas zakupu ubezpieczenia OC/AC online. Podajemy tam dane ubezpieczanego pojazdu, czyli jego markę, model, pojemność i moc silnika, rok produkcji, rodzaj paliwa.

W następnym kroku przedstawiamy aktualny oraz zakładany średni roczny przebieg pojazdu. Takie informacje zazwyczaj należy podać z dokładnością do 100 kilometrów. W samym formularzu mogą pojawić się również pytania dodatkowe, takie jak miejsce parkowania, sposób użytkowania pojazdu, jak i to czy auto będzie użytkowane poza granicami kraju. Jeśli mowa o uzupełnianiu danych właściciela pojazdu, w tym miejscu umiejscawiamy datę urodzenia, datę, od której stało się właścicielem ubezpieczonego samochodu, rok wydania pierwszego prawa jazdy, dane kontaktowe oraz stan cywilny. 

Uzupełnienie danych wiąże się ze wskazaniem przez system wszystkich zgromadzonych dla nas ofert. Poza wysokością składki, formularz mieści w sobie informacje o dodatkowych świadczeniach, na które będzie można liczyć przy danym pakiecie. Skomponowane własnego pakietu jest oczywiście możliwe, jednakowoż tylko niektóre towarzystwa to umożliwiają przy zakupie ubezpieczenia OC/AC online. W takiej sytuacji kierowca w pełni samodzielnie decyduje, czy zależy mu również na ubezpieczeniu NNW, ubezpieczeniu opon lub assistance samochodowym. Ostatnią czynnością zakupu ubezpieczenia OC/AC online jest nic innego jak dokonanie płatności z podaniem informacji na swój temat, czyli imienia, nazwiska, dokładnego adresu zamieszkania, danych kontaktowych oraz numeru PESEL. Jest to niezbędna podstawa, na której towarzystwo przygotuję nam polisę, a którą otrzymamy tradycyjne, czyli pocztą albo przesyłką kurierską. Jeśli mowa o samej formie płatności, zdecydowani klienci mogą wybrać między składką jednorazową a półroczną w dwóch latach.

Opłacenie polisy można wykonać poprzez przelew tradycyjny z przelew elektroniczny, bądź za pomocą karty kredytowej. Małym szczegółem jest to, że kupując ubezpieczenie OC/AC online można liczyć na miłą zniżkę, która naturalnie jest opcją dodatkową.

Dlaczego warto robić to przez internet?

Cena zawsze gra rolę. Decydując się na zakup OC/AC przez internet mamy niewątpliwie duże możliwości przyjrzenia się różnorodnym ofertom, a również wybrania tej, która okaże się dla nas najatrakcyjniejsza. Idealnie sprawdzają się w takim przypadku przeróżne porównywarki ubezpieczeniowe. W zależności od tego, które towarzystwo ubezpieczeniowe wpadnie nam w oko, identyczna ochrona ubezpieczeniowa może wynosić nawet o kilkaset złotych więcej. To naprawdę dużo.

Po drugie, szybkość i wygoda. Nie masz wiele czasu na terminowe ubezpieczenie samochodu i nie zdążysz, umówić się na spotkanie z agentem wybranego towarzystwa? Samo ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i traktowane bardzo poważnie, ponieważ już za kilkudniową zwłokę można zapłacić karę sięgającą do kilku tysięcy złotych. Wybór ofert oraz zawarcie umowy online trwa parę minut, a po samym dokonaniu płatności, nasze dokumenty w trybie ekspresowym dostarczane są pod podany adres.

Jednym z czynników, które powstrzymują kierowców przed zakupem polisy online, jest przekonanie o związanych z tym niebezpieczeństwach. Czy nasze dane nie zostaną sprzedane firmom zewnętrznym? Czy pieniądze trafią do odpowiedniego adresata? Czy otrzymamy niezbędne dokumenty na czas?

I ostatnim argumentem przemawiającym za taką formą ubezpieczenia, jest bezpieczeństwo. Jeśli wybierzemy jedną z wielu ofert na stronie filmy ubezpieczeniowej, tym samym nabieramy dużej pewności, że finalizacja umowy będzie bardzo bezpieczna, praktycznie taka sama jak podczas spotkania w biurze. Jednym z czynników, które powstrzymują kierowców przed zakupem polisy online, jest przekonanie o związanych z tym niebezpieczeństwami. Każda firma ubezpieczeniowa dba o to, aby sprzedaż ich produktów przez internet przebiegała bez jakichkolwiek zakłóceń i kłopotów. W końcu nikt nie lubi tracić klientów.

Kraków, ul.Siemaszki 1, 31-201
Godziny otwarcia
Pn-Pt: 07.00-18.00
Sob: 08.00-14.00