Kraków, ul.Siemaszki 1, 31-201

Koszty leczenia w podróży – Kraków

Ubezpieczenie od kosztów leczenia za granicą


Jeżeli wybierasz się na wakacje warto pomyśleć o swoim zdrowiu. Nie warto ryzykować kosztów leczenia za granicą. Ubezpieczenie w podróży jest naprawdę bardzo istotne.

Czym jest ubezpieczenie podróżne?


Jeżeli masz zaplanowany urlop, wakacje, ferie i wybierasz się za granicą warto zaplanować także ubezpieczenie kosztów leczenia w podróży. Nie warto ryzykować kosztów szpitalnych poza terenem Polski. Nie ryzykuj i wykup ubezpieczenie podróży, ponieważ w razie nieszczęśliwego wypadku, bo przy pogorszeniu stanu zdrowia może okazać się bardzo potrzebne. Nieistotny jest wiek ubezpieczonego, ponieważ zarówno osobom młodym, jak i starszym może przytrafić się nagły wypadek podczas rekreacji.

Zamierzasz odpoczywać na świeżym powietrzu na plaży, czy uprawiać wspinaczkę wysokogórską za granicą?
O ile w potrzebnym wywiadzie stworzenia wniosko-polisy jest istotna informacja jaką aktywność planujemy uprawiać, to ze względu na wiek nie jest to aż tak istotne. Czemu? Ponieważ w każdym wieku możesz się przeziębić, może Cię zaboleć ząb, czy złapać np kolka nerkowa. Rozsądnie jest przemyśleć co jeśli stanie się coś poważniejszego, gdy zdarzy się nagły wypadek na drodze, podczas aktywności czy nastąpi zawał serca. Oczywiście wcześniej wymienione przypadki są tylko przykładami zdarzeń. Niemniej jednak nikt nie da nam 100% gwarancji, że nie mogą się wydarzyć.
Ubezpieczenie podróżne ochroni nasz przed kosztami leczenia za granicą.

Koszty leczenia to :
● leczenie szpitalne, stomatologiczne
● konsultacje i wizyty lekarskie
● specjalistyczne badania
● zakup niezbędnych leków (zleconych przez lekarza)
● transport medyczny, m.in. transport do szpitala, powrót do miejsca zamieszkania

Należy pamietać, iż decydując się na wyjazd zagraniczny nie posiadając ubezpieczenia zdrowotnego, możemy liczyć się z tym, że szpital do którego się zgłosimy po pomoc, może według prawa odmówić nam wykonania usługi.

Zakres ubezpieczenia


Ubezpieczenie podróżne nie musi kończyć się na podstawowej ochronie kosztów leczenia. W zależności od naszych planów spędzania wypoczynkowego czasu oraz atrakcji, możemy wykupić dodatkową ochronę, m.in.:
● Assistance,
● ubezpieczenie wyjazdów zagranicznych od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków,
● Ubezpieczenie podróży zagranicznej Odpowiedzialności Cywilnej,
● bagaż podróżny,
● sprzęt sportowy,
● koszty odwołania uczestnictwa w imprezie.

Na zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie?


Na co warto zwrócić uwagę podczas kupna ubezpieczenia kosztów leczenia w podróży?
Powiedz doradcy, co zamierzasz robić w trakcie wypoczynku. Jakie atrakcje są przed Tobą, Jest to istotne, ponieważ firma ubezpieczeniowa może odmówić udzielenia pomocy, jeżeli poszczególne ryzyko, które powinno być uwzględnione, nie zostało ujęte w polisie. Dzieje się tak, gdyż niektóre sytuacje wiążą się z podjęciem większego ryzyka wystąpienia szkody przez ubezpieczyciela jak np sporty ekstremalne , które hipotetycznie powodują większe ryzyko urazów niż popularne zwiedzanie.

Jeśli zaplanowałeś już urlop, to nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć udanego wypoczynku i zapraszamy do kontaktu w sprawie Twojego bezpieczeństaw podczas tych dni
Kraków, ul.Siemaszki 1, 31-201
Godziny otwarcia
Pn-Pt: 07.00-18.00
Sob: 08.00-14.00