Kraków, ul.Siemaszki 1, 31-201

Trwała niezdolność do pracy – Kraków

Dla kogo jest ubezpieczenie od trwałej niezdolności do pracy?


Jeżeli jesteś pracownikiem, lub prowadzisz własną działalność gospodarczą, to dla kogoś takiego jak Ty firmy ubezpieczeniowe posiadają w swojej ofercie produkt ubezpieczeniowy na wypadek utraty dochodu.

Ubezpieczenie od trwałej niezdolności do pracy daje gwarancje wypłatę środków w razie choroby lub wypadku który trwale bądź czasowo uniemożliwia wykonywanie swojego zawodu. Dla każdego przedsiębiorcy każda przerwa w pracy skutkuje stratami. Kilkutygodniowe zwolnienie może być spowodowane chorobą lub wypadkiem. To poważne ryzyko utraty płynności finansowej. Są sytuacje, które trudno przewidzieć, ale można zabezpieczyć się przed ich skutkami.
Ubezpieczenie od trwałej niezdolności do pracy jest formą zabezpieczenia, które zadziała wówczas gdy z powodów zdrowotnych osoba nie będzie w stanie samodzielnie wykonywać pracy, a tym samym zarabiać na życie swoje i swoich bliskich. To ubezpieczenie ma na celu nie tylko ochronę w razie niezdolności do podjęcia jakiejkolwiek pracy, ale również ochronę od wykonywania konkretnego zawodu.

Kiedy mówimy o trwałej niezdolności do pracy?


O trwałej niezdolności do pracy możemy mówić, gdy stwierdzone zostało w przypadku poważnego naruszenia sprawności organizmu, które pozbawia podjęcia jakiejkolwiek pracy związanej z wykonywaniem zawodu. Stan taki nie wskazuje poprawy sprawności i zdrowia, jest w skutku nieodwracalny i brak jakiejkolwiek szansy na przekwalifikowanie się. Komisja lekarska ZUS w ramach ubezpieczeń społecznych ocenia niezdolność do pracy. Na podstawie decyzji komisji otrzymuje się prawo do renty. Niestety realne świadczenie okazuje się jednak niższe niż wcześniejsze zarobki i może znacznie odbiegać od Twoich rzeczywistych potrzeb.

Przy aktualnych wydarzeniach polisa daje pełną ochronę także w razie poważnych zachorowań jak: COVID-19 udary, zawały serca czy rak. Świadczenie można dostać od 1-go lub 31-go dnia zwolnienia, natomiast co do trwałej niezdolności do pracy odszkodowanie będzie w formie jednorazowej.

Jak działa ubezpieczenie?


W przypadku gdyby ubezpieczający nie mógł zarabiać przez dłuższy czas, wówczas otrzyma świadczenie na wysokość sumy ubezpieczenia, którą zadeklarował podczas zawarcia polisy. Środki te pomogą w bieżących wydatkach i dadzą dostęp do opieki medycznej na właściwym poziomie. Polisa daje także i dodatkowy fundusz na rehabilitację oraz świadczenia nierefundowane i generalnie pomoc w dzisiejszej egzystencji.

Polisa zapewnia ochronę w razie uszkodzenia ciała i rozstroju zdrowia. Może się zdarzyć, że wypadek czy choroba staną Ci na drodze do kariery, ale nie odbiorą Ci niezależności finansowej. W Czasie Koronawirusa niestety musimy się już drugi rok zmagać z konsekwencjami tej pandemii. Odpowiedzialnym rozwiązaniem jest wykupienie właśnie takiej polisy, która zabezpieczy nas w razie niezdolności do pracy.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu i życzymy dużo zdrowia!
Kraków, ul.Siemaszki 1, 31-201
Godziny otwarcia
Pn-Pt: 07.00-18.00
Sob: 08.00-14.00