Kraków, ul.Siemaszki 1, 31-201

Ubezpieczenia grupowe – Kraków

Kiedy warto wybrać ubezpieczenie grupowe?


Każdemu pracodawcy, bez względu na rodzaj wykonywanej działalności powinno zależeć na bezpieczeństwie oraz zdrowiu swoich pracowników. Warto zadbać o to, gdy w razie nieszczęśliwego wypadku pracownicy mogli otrzymać niezbędną pomoc finansową i czuli się pewnie. Pracodawca również mógłby być uwzględniony w ubezpieczeniu grupowym. Aby być bezpiecznym o swoją kadrę pracowniczą wystarczy dobrać odpowiednie ubezpieczenie dla firm - grupowe ubezpieczenie na zycie.

Grupowe ubezpieczenie na życie to z reguły gotowy pakiet ryzyk. Może ich być kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt. Zdarzenia dotyczą wypadków śmiertelnych, urazów ciała czy zdiagnozowania choroby. W zależności od oferty do takiego ubezpieczenia mogą przystąpić bliscy pracownika – małżonek, dzieci, rzadziej rodzice czy teściowie.

W polisie indywidualnej jest odwrotnie. Przyszły ubezpieczony ma do wyboru umowę podstawową i umowy dodatkowe. W podstawie znajduje się zazwyczaj tylko jedno zdarzenie (zgon ubezpieczonego).

Możliwe dodatki to:
• zgon ubezpieczonego spowodowany wypadkiem komunikacyjnym,
• uraz ciała,
• poważne zachorowanie,
• pobyt w szpitalu,
• rehabilitacja,
• medyczne assistance.

Jak działa ubezpieczenie grupowe?


Grupowe ubezpieczenia na życie działają na tak samo jak indywidualne- chronią i wspierają na wypadek trudnych sytuacjach. Tak jak pozostałe ubezpieczenia indywidualne mają duży wpływ na bezpieczeństwo finansowe Twoje, a więc Ciebie jako Pracodawcy  i Twoich pracowników.  Można by się posłużyć przykładem polisy w której uwzględniono w zakresie ochrony poważne zachorowanie. W chwili kiedy niespodziewanie zostanie zdiagnozowana u Ciebie poważna choroba, która objęta jest właśnie w takim zakresie, otrzymasz wypłatę świadczenia. To przede wszystkim nieocenione wsparcie na wypadek użycia niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego, prywatnej konsultacji u lekarza bądź rehabilitacja. Koszty związane z leczeniem Ciebie i Twoich pracowników mogą przerosnąć Twoje oczekiwania oraz prywatny budżet.

Podstawowym działaniem takiego grupowego ubezpieczenia na życie jest ochrona przede wszystkim na wypadek śmierci.  Zabezpieczasz w ten sposób swoich bliskich, wskazanych w umowie jako uposażonych. Otrzymają oni wypłatę świadczenia, które mogą przeznaczyć na dowolny cel.

Zalety i wady ubezpieczeń grupowych na życie


Na pierwszy rzut oka, grupowe ubezpieczenie na życie może okazać się komfortowym rozwiązaniem. Nie musisz szukać ofert na własną rękę, pracodawca proponuje Ci gotowy zakres ochrony, a płatnościami zajmuje się sam lub co miesiąc dostaniesz po prostu niższą wypłatę. Nie musisz zatem pamiętać o przelewach.

Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe mają w ofercie mniejszą karencję w  "grupówkach"  dla niektórych zdarzeń losowych, a więc nie trzeba czekać kilku lub kilkunastu miesięcy na wzięcie pełnej odpowiedzialności za zdarzenia objęte umową przez firmę ubezpieczeniową. W polisach grupowych nie trzeba wypełniać długich oraz szczegółowych ankiet medycznych, tak jak w przypadku ubezpieczeń indywidualnych. Ich dobrą i złą stroną jednocześnie przygotowany pakiet ryzyk oraz jednakowa suma ubezpieczenia dla każdego klienta w jednej polisie. Dlaczego tak jest? Dla niektórych pracowników taka forma może być komfortowa, a dla niektórych jednostek po prostu w takim samym stopniu nie będą satysfakcjonować określone sumy i uwzględnione ryzyka w ubezpieczeniu. Wszyscy mają ustaloną taką samą kwotę, warunki i zakres w jednej polisie, bez względu na osobiste preferencje, dlatego przed złożeniem wniosku o wystawienie “grupówki” w celu podjęcia decyzji należy się wspólnie skonsultować i wybrać konkretny wariant i sumy ubezpieczeniowe dla poszczególnych ryzyk Niektóre oferty, które są aktualnie na rynku ubezpieczeń, mają możliwość indywidualnego rozszerzenia ochrony w ramach ubezpieczenia grupowego. Rekomendujemy jednak porównanie zakresu ochrony oraz cen w wielu towarzystwach. Dzięki temu, możesz dopasować ofertę do swoich potrzeb i uwzględnić np. transport medyczny, polisę zdrowotną czy rozszerzenie na wypadek zachorowania na raka. Jeśli chcesz jednocześnie chronić swoje życie i zdrowie, a także oszczędzać pieniądze na przyszłość, także masz ograniczone możliwości.

Wadą grupowych ubezpieczeń na życie może być też niższa suma ubezpieczenia. Oznacza to, że w razie śmierci, Twoi bliscy otrzymają mniejszą kwotę świadczenia. Warto zatem zwrócić uwagę na ten element polisy. Co za tym idzie - cena za polisę także jest niższa. Musisz zatem odpowiedzieć sobie na pytanie, co jest dla Ciebie ważniejsze.

Co obejmuje grupowe ubezpieczenie na życie?


Tak jak wspominaliśmy, zakres ochrony w grupowym ubezpieczeniu na życie obejmuje gotowy pakiet ryzyk. Jest ich kilka, a nawet kilkanaście, w zależności od tego, z jakim ubezpieczycielem podejmie współpracę Twój pracodawca. Na zakres ochrony nie masz wpływu ani przed podpisaniem umowy ani w trakcie jej trwania.

Co ciekawe, do grupowego ubezpieczenia na życie (tak jak w przypadku indywidualnego) możesz też dopisać swoich bliskich - małżonka, dzieci, a także rodziców czy teściów. Koniecznie dowiedz się czy masz taką możliwość.

Ubezpieczenie indywidualne a grupowe - porównaj ceny!


Jeśli nadal nie możesz się zdecydować na to, która opcja jest dla Ciebie korzystniejsza, skorzystaj z naszych porad. Najważniejsze jest sprawdzenie adekwatności ceny do zakresu ochrony oraz sumy ubezpieczenia. Sprawdź, czy na liście ryzyk są takie, które Cię interesują. Koniecznie zobacz, jakie ceny proponują towarzystwa za ubezpieczenie indywidualne. Korzystając z ofert multiagencji, nie musisz wybierać się do każdego ubezpieczyciela osobno. Wystarczy, że podasz podstawowe dane, a następnie porównasz zakres ochrony oraz ceny składek. Zobacz też czy niska cena w grupowym ubezpieczeniu u pracodawcy idzie w parze z niską sumą ubezpieczenia. W ten sposób, będzie Ci łatwiej podjąć decyzję czy wybrać ubezpieczenie grupowe czy indywidualne.

Ubezpieczenie grupowe i indywidualne jednocześnie - czy to możliwe?


Jeśli grupowe ubezpieczenie spełnia Twoje podstawowe potrzeby, możesz oczywiście zgodzić się na takie rozwiązanie. Jednak jeśli stwierdzisz, że potrzebujesz kompleksowej ochrony dla Ciebie i rodziny, warto wykupić także indywidualną polisę na życie. Dopasujesz ją do swojego stylu życia oraz zabezpieczysz się na wypadek zagrożenia zdrowia. Nawet jeśli dojdzie do zdarzenia objętego ochroną zarówno w jednym, jak i w drugim ubezpieczeniu - otrzymasz wypłatę świadczenia ze wszystkich posiadanych polis.

Na sam koniec


Zadbaj o swoich pracowników i siebie oraz zwiększ atrakcyjność firmy na rynku pracy. Sprawdź naszą ofertę ubezpieczeń grupowych.
Oferujemy m.in.: ubezpieczenia na życie, zdrowotne, szpitalne. Współpracujemy z wieloma firmami ubezpieczeniowymi i specjalnie dla Twojej firmy przygotujemy najlepsze oferty. Cały proces możemy wykonać zdalnie.
Kraków, ul.Siemaszki 1, 31-201
Godziny otwarcia
Pn-Pt: 07.00-18.00
Sob: 08.00-14.00