Kraków, ul.Siemaszki 1, 31-201

Ubezpieczenie AC – Kraków

Co to jest autocasco?


Jest polisą dobrowolną, która daje gwarancję wypłaty odszkodowania w razie uszkodzenia samochodu z własnej winy (szkody częściowej lub całkowitej) oraz:
aktów wandalizmu i innych działań osób trzecich, tzw. nieznanych sprawców.
kradzieży auta,
działania sił natury,
W przeciwieństwie do ubezpieczenia OC, którego zakres regulowany jest ustawą i musi być taki sam w każdym towarzystwie, autocasco jest polisą dodatkową. Każdy ubezpieczyciel może więc ustalać własne warunki ochrony.

Podczas zakupu ubezpieczenia Autocasco najważniejszym kryterium wyboru jest jego zakres. Cena polisy gra zazwyczaj drugorzedną rolę. To jednak nie oznacza, że na kompleksowe ubezpieczenie pojazdu musimy wydać majątek. Aby zaoszczędzić, wystarczy skonstruować umowę według własnych potrzeb.
Towarzystwa ubezpieczeniowe mają prawo samodzielnie ustalać zakres ubezpieczenia AC oraz jego cenę. Aby znaleźć dobre AC trzeba jednak wiedzieć, czym kierować się podczas wyboru polisy.

Jak wybrać ubezpieczenie AC i kupić najlepsze autocasco?


Na cenę AC wpływ ma wiele czynników, związanych z:
• pojazdem(m.in. wartość, wiek, aktualny przebieg, ilość i rodzaj zamontowanych urządzeń przeciwkradzieżowych, miejsce parkowania),
• kierowcą(np. wypracowane zniżki za bezszkodową jazdę w OC i AC, wiek, miejsce zamieszkania),
• wybranym zakresem ubezpieczenia (sposobem likwidacji szkody, wysokością udziału własnego, zastosowaniem lub zniesieniem amortyzacji części).

Chociaż w przypadku ubezpieczenia autocasco, cena ma drugorzędne znaczenie,warto porównać oferty różnych ubezpieczycieli. Z reguły najdroższe pakiety gwarantują najszerszą ochronę, co nie oznacza, że nie istnieje możliwość znalezienia taniego i dobrego ubezpieczenia AC samochodu.Może się bowiem okazać, że ten sam lub zbliżony pakiet świadczeń będzie miał w poszczególnych towarzystwach zupełnie inną cenę.
Kraków, ul.Siemaszki 1, 31-201
Godziny otwarcia
Pn-Pt: 07.00-18.00
Sob: 08.00-14.00