Kraków, ul.Siemaszki 1, 31-201

Ubezpieczenie bagażu – Kraków

Ubezpieczenie bagażu – większy komfort podróżowania


Ubezpieczenie bagażu jest dodatkową opcją przy zakupie ubezpieczenia turystycznego. Charakteryzuje się wyższą sumą ubezpieczenia i rozszerzeniem zakresu dla rzeczy osobistych w przypadku podróży międzynarodowej. Skierowany jest do osób, dla których ochrona bagażu oraz suma ubezpieczenia stanowią podstawę komfortu w trakcie podróży zagranicznej, a suma ubezpieczenia w pakietach podróżnych jest niewystarczająca.

Twój bagaż też może zaginąć!


Według Światowych Badań statystycznych Statista.com W 2019 roku, a na 1000 bagaży, 5,6 bagaży zostaje uznanych jako zaginione więc w ostatnim roku przed pandemią COVID na lotniskach zginęło około 40,5 milionów bagaży, a do tego uwzględniane są kradzieże w kurortach turystycznych oraz odwiedzanych miastach.

Ubezpieczenie turystyczne może zagwarantować ochronę rzeczy osobistych w razie wyżej wymienionych zdarzeń. Raport SITA WORLD TRAVEL z 2017-go roku wyjaśnia, że 77% bagaży jest opóźnionych przez linie lotnicze, 16% walizek ulega zniszczeniu, a 7% jest gubionych. Najcześciej zdarza się to przy przesiadce . 15% wynika z błędów na biletach i procedur bezpeieczeństwa.

Kiedy ubezpieczenie zadziała?


Dobre ubezpieczenie bagażu to odszkodowanie wypłacane w poniższych sytuacjach:

Opóźnienie bagażu


Gdy wylądowaliście, a Twojej walizki nie ma na miejscu, bagaż dociera po wielu godzinach, czasem po kilku dniach. W tym czasie byłeś zmuszony do zakupu na miejscu artykułów pierwszej potrzeby. Zachowaj potwierdzenie tych wydatków, a zakład ubezpieczeń zwróci Ci ich koszt do równowartości 200 euro. Ubezpieczenie związane z opóźnieniem bagażu działa tylko w przypadku podróży zagranicznej i opóźnienia w dostarczeniu bagażu o przynajmniej 3 godziny.

Zniszczenie bagażu


Jeśli Twój bagaż uległ całkowitemu zniszczeniu, czy to z powodu nieodpowiedniego obchodzenia się z nim na lotnisku, czy to zdarzenia losowego (jak na przykład pożar albo powódź), otrzymasz odszkodowanie do wysokości sumy ubezpieczenia, którą wybierasz podczas zakupu polisy. Jeśli zniszczeniu uległa tylko walizka lub torba – otrzymasz do 10% wartości sumy ubezpieczenia za zniszczenie.

Kradzież bagażu


Odszkodowanie przysługuje Ci w sytuacji, kiedy Twój bagaż zostanie skradziony np. z przechowalni, hotelu, albo bagażnika zamkniętego samochodu.

Ochroną można też objąć profesjonalny sprzęt sportowy. Jeśli podczas lotu przepadnie, Aviva pokryje wynajem sprzętu przez 7 dni (do 1000 zł) na miejscu. Aby ochrona zadziałała, do polisy należy dobrać ryzyko sportowe.

Ubezpieczenie bagażu w podróży na wypadek jego kradzieży zadziała wtedy, gdy:
● bagaż będzie pod opieką przewoźnika,
● oddasz walizkę do przechowalni,
● bagaż zostanie skradziony z miejsca twojego zakwaterowania (jeśli pomieszczenie będzie zamknięte na klucz),
● Twoja walizka będzie się znajdować w zamkniętym bagażniku,
● bagaż zostanie skradziony z zamkniętej przyczepy kempingowej albo kajuty.

Postępowanie w razie kradzieży bagażu


Co zrobić, jeśli Twój bagaż został skradziony? Aby otrzymać odszkodowanie z tytułu ubezpieczenia bagażu, pamiętaj o następujących krokach.
1. Zgłoś kradzież na policję i zachowaj protokół potwierdzający przyjęcie zgłoszenia.
2. Kradzież zgłoś także przewoźnikowi lub kierownikowi miejsca, w którym jesteś zakwaterowany – w zależności od tego, kiedy i gdzie doszło do kradzieży. Od nich także uzyskaj dokument potwierdzający zajście.
3. Zgłoś się do swojego ubezpieczyciela. Najcześciej masz na to 7 dni po powrocie do Polski. Pamiętaj, aby jak najdokładniej opisać utracone przedmioty. Pomoże to oszacować ich wartość.

W Karisto Ubezpieczenia służymy naszym klientom pomocą w razie nieszczęśliwych zdarzeń związanych z bagażem w czasie podróży
Serdecznie zapraszamy do kontaktu!
Kraków, ul.Siemaszki 1, 31-201
Godziny otwarcia
Pn-Pt: 07.00-18.00
Sob: 08.00-14.00