Kraków, ul.Siemaszki 1, 31-201

Ubezpieczenie cargo – Kraków

Ubezpieczenie ładunku


Ubezpieczenie Cargo w transporcie to ochrona finansowa mienia w transporcie, jak i ubezpieczeniem mienia w komunikacji. Obejmuje ochroną towar przewożony drogą lądową, kolejową, śródlądową, lotniczą, morską - od utraty, ubytku czy zniszczenia, niezależnie czy przewozimy go samodzielnie czy korzystamy z zawodowego przewoźnika w transporcie krajowym lub międzynarodowym.

Nie ma także znaczenia czy przewożone mienie jest nowe czy używane. Dodatkowym udogodnieniem jest korzystna i niewygórowana cena.

Zakres ubezpieczenia


Polisa naszego ubezpieczenia Cargo jest odpowiedzią na niebezpieczeństwo utraty lub uszkodzenia towaru znajdującego się w transporcie z powodu:
• zdarzenia losowego (np. wybuch, pożar, zalanie, upadek drzewa,
• wypadek środka transportu,
• rozbój,
• kradzież z włamaniem oraz kradzież z włamaniem i zaborem mienia,
• uszkodzenia podczas ładunku i załadunku.

Ubezpieczenie cargo a OC przewoźnika


Zarówno jedno jak i drugie ubezpieczenie chroni mienie w transporcie. Zakres każdego z nich jest inny. OC przewoźnika chroni interes przewoźnika. Jego odpowiedzialność regulują przepisy o przewozie krajowym i konwencja CMR. Zakres ochrony OC jest ograniczony do winy przewoźnika. Nie obejmuje chociażby szkód spowodowanych siłą wyższą czy też szkód będących wynikiem właściwości towaru. Jeżeli dojdzie do uszkodzenia bądź utraty towaru z winy przewoźnika może skorzystać z polisy.

Ubezpieczenie Cargo w transporcie z kolei zabezpiecza interes właściciela towaru, w sytuacjach gdy przewoźnik nie ponosi odpowiedzialności za wyrządzoną szkodę. Mowa tu chociażby o działaniu siły wyższej, która może wyrządzić poważne straty w mieniu.
Ubezpieczenie Cargo w transporcie skierowane jest do właścicieli towarów, chcących zabezpieczyć swoje mienie w transporcie. Odbiorcą produktu są również przewoźnicy. Co prawda nie przewożą własnego towaru, jednak niekiedy umowa ze zleceniodawcą zobowiązuje przewoźnika do wykupienia dodatkowej ochrony towaru od zdarzeń losowych.

Ubezpieczenie gwarantuje, że nasz towar będzie chroniony do pełnej wartości sumy ubezpieczenia, czego nie obejmuje OC przewoźnika. Często przewoźnik nie odpowiada za szkody, które są związane z transportem lub ogranicza odpowiedzialność tylko do wysokości wartości rzeczywistej przesyłki. Proponujemy ubezpieczenie w korzystnej cenie, które zapewniają odpowiednią ochronę podczas przewozu towaru.

Potrzebujesz wykupić ubezpieczenie Cargo? Skontaktuj się z nami, a zakład ubezpieczeń Karisto pomoże w wyborze najkorzystniejszej polisy.
Serdecznie zapraszamy do kontaktu!
Kraków, ul.Siemaszki 1, 31-201
Godziny otwarcia
Pn-Pt: 07.00-18.00
Sob: 08.00-14.00