Kraków, ul.Siemaszki 1, 31-201

Ubezpieczenie domu – Kraków

Czym jest ubezpieczenie domu?


Ubezpieczenie domu to ochrona finansowa dla najważniejszego zgromadzonego dorobku życia, które jest owocem długoletniej pracy. Podczas naszego życia mogą jednak się nagłe zdarzenia losowe, które pozbawić nas mogą tego, co przez lata budowaliśmy.

Odpowiednio dopasowane ubezpieczenie domostwa pozwala zabezpieczyć jego właścicieli i mieszkańców przed poważnymi konsekwencjami. Jeśli posiadamy kredyt hipoteczny, wówczas banki wymagają od nas takiej formy zabezpieczenia. Najlepszym punktem wyjścia jest sprawdzenie ubezpieczenia za pierwszym razem, aby upewnić się, że obejmuje ono to, czego nam potrzeba. Ubezpieczenie domu zabezpiecza nas przed skutkami takich zdarzeń i zjawisk, jak: powódź, huragan, ogień, uderzenia pioruna, inne podobne zdarzenia losowe, kradzież z włamaniem oraz umyślne dewastacje domu przez osoby trzecie.

KARISTO UBEZPIECZENIA Pomaga dobrać najlepsze i najtańsze ubezpieczenie domu lub mieszkania, które kierujemy do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Jesteśmy także po to aby przedstawić Państwu na jaki pakiet warto się zdecydować, aby zdobyć jeszcze większą ochronę oraz dostęp do bardzo wygodnych usług, jak pomoc hydraulika, ślusarza czy też porady prawne. Warto również dodać, że ubezpieczenia nieruchomości rekompensują koszty poszukiwania przyczyny szkody.

Co wchodzi w skład ubezpieczenia domu?

Nieruchomość (mury)


Nieruchomość to Twój dom oraz elementy, z których są one skonstruowane. Są to m.in.:
• Elementy konstrukcyjne (fundamenty, ściany, dach);
• Drzwi, okna, tarasy, podjazdy i chodniki;
• Ogrodzenia posesji wraz z bramą, jednym garażem i miejscem postojowym;
• Instalacje (w tym gazowa, elektryczna, wodno-kanalizacyjna);
• Budynek gospodarczy, garaż, itp

Stałe elementy


Stałe elementy to znajdujące się wewnątrz lub na zewnątrz elementy, które stanowią część Twojego domu np.
• Meble i sprzęt AGD w zabudowie;
• Elementy szklane (płyty grzewcze, parapety, lustra, akwaria);
• Elementy na zewnątrz domu np. rynny, kolektory słoneczne, zabudowy tarasów;
• Wyposażenie ogrodów i tarasów np. oczka wodne, grille murowane, studnie.

Ruchomości (wyposażenie)


Ruchomości to przedmioty znajdujące się wewnątrz domu (czyli wyposażenie), jak np. meble, niezabudowany sprzęt AGD, sprzęt elektroniczny, gotówka czy ubrania.
Są to także:
• Rzeczy znajdujące się w garażu lub piwnicy;
• Rzeczy znajdujące się na balkonie, tarasie czy w ogrodzie (np. rośliny, meble ogrodowe, rowery, trampoliny, piaskownice);
• Rzeczy wypożyczone, służbowe oraz rzeczy gości.

Dlaczego warto wybrać KARISTO?


To co może wyróżnić Multiagencję KARISTO to odpowiednie dopasowanie warunków ubezpieczenia do potrzeb. Pomaga to optymalizować koszty. Wynegocjowanie najlepszej stawki dla naszych klientów to zadanie w którym czujemy się najlepiej – dlatego możemy zaproponować najkorzystniejsze opcje ochrony. Zabezpieczenie domu w dzisiejszej rzeczywistości wydaje się być priorytetem dlatego serdecznie zapraszamy do kontaktu podczas którego wspólnie zaprezentujemy najlepsze rozwiązania. Zakres ubezpieczenia dla domów jest bardzo szeroki i może obejmować między innymi budynki wolnostojące, garaże, elementy szklane budowli, ogrodzenia oraz obiekty małej architektury. a także domy i budynki w czasie budowy.

Jakie informacje dot. domu trzeba przygotować?


Ważne informacje:
• aby zawrzeć umowę ubezpieczenia konieczna jest wartość rynkowa budynku, którą z kolei nie można zaniżać. W przypadku znacznego jej obniżenia ubezpieczyciel może wykazać tak zwane niedoubezpieczenie w polisie a tym samym może znacznie zmniejszyć kwotę odszkodowania;
• ubezpieczający powinien znać okres trwania budowy;
• niezbędne jest także podanie wartości ruchomego mienia;
• aby uwzględnić w polisie osoby, które będą widnieć w polisie z tytułu OC i NNW, konieczne jest przygotowanie ich danych osobowych oraz pesel;
w przypadku gdy ubezpieczający obiekt posiada cesję na rzecz banku konieczne jest podanie dokładnego adresu tego banku.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu!
Kraków, ul.Siemaszki 1, 31-201
Godziny otwarcia
Pn-Pt: 07.00-18.00
Sob: 08.00-14.00