Kraków, ul.Siemaszki 1, 31-201

Ubezpieczenie kredytu – Kraków

Ubezpieczenia bliskich i kredytu


Życie niejednokrotnie pokazauje nam, że potrafi być nieprzewidywalne. Nagłe zdarzenia losowe mogą zupełnie przekształcić nasze plany. Ubezpieczenia z pewnością są sposobem ochrony przed wieloma przykrymi niezaplanowanymi sytuacjami.

Instytucja finansowa udzielając nam zobowiązania finansowego ponosi określony stopień ryzyka związany z przekazaniem finansowania, niezależnie czy to kredyt, czy pożyczka. To właśnie w celu oceny tego ryzyka szacowana jest nasza zdolność kredytowa, w przypadku której kredytodawca wylicza ile może nam pożyczy tak, by było to dla niego stosunkowo bezpieczne. Pobierając kredyt lub pożyczkę przyjmujemy pełną odpowiedzialność za spłatę długu, jednak odpowiedzialność ta nie musi być dla pożyczającego wystarczająca. Dlatego przed udzieleniem zobowiązania może on zarządzać określonej formy zabezpieczenia spłaty kredytu.

Aby spłata Twoich zobowiązań nie spadła na najbliższych, warto przemyśleć zakup ubezpieczenia kredytu. Jak łatwo łatwo ochronić swoich bliskich przed kaprysami losu. Gdy Cię zabraknie, ubezpieczenie kredytu pozwoli zabezpieczyć finansowo Twoich bliskich na kwotę nawet 10 mln złotych. Taka forma zabezpieczenia pozwalana uzyskać środki na życie bądź na spłatę kredytu. Dzięki temu w szybki i prosty sposób zabezpieczysz to, co dla Ciebie najważniejsze, i zadbasz o stabilność finansową najbliższych.

W przypadku zaciągnięcia znacznego kredytu i nie zdążysz go spłacić w ciągu swojego życia, dotychczas opłacone raty nie przepadną. Procedura jest prosta: poprzez umowę cesji bank otrzyma odszkodowanie z tytułu śmierci ubezpieczonego. Suma ta pozwoli na obniżenie zadłużenia, albo nawet spłatę go w pełnej kwocie! Warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem – jest ono niezwykle korzystne. Beneficjentami staną się Twoi spadkobiercy, którzy wejdą w posiadanie majątku objętego kredytem, a ciężar hipoteczny zostanie w znacznym stopniu obniżony.
Kraków, ul.Siemaszki 1, 31-201
Godziny otwarcia
Pn-Pt: 07.00-18.00
Sob: 08.00-14.00