Kraków, ul.Siemaszki 1, 31-201

Ubezpieczenie motoru – Kraków

Oferta dla motocyklistów


Co roku liczba miłośników jednośladów nieustannie rośnie. Według danych CEPiK wynika, że w samym 2019 r. w Polsce zarejestrowało się już ponad 1,5 mln jednośladów, a w roku poprzednim- 2020 liczba znowu wzrosła o kolejne 110 tysięcy.

Fani dwóch kółek muszą pamiętać, żeby przyjemność i bezpieczeństwo zawsze szły ze sobą w parze, dlatego warto poruszać się po drodze z pełnym pakietem ochrony.

Czy ubezpieczenie motocykla jest obowiązkowe?


Motocykle bez wątpienia ułatwiają w dużym stopniu pokonać zatłoczone skrzyżowania, z łatwością przemierzają wąskie ulice, a z parkowaniem nie ma wielkiego problemu. Motocykl daje wolność i niezależność.
Są jednak obowiązki które reguluje prawo takie jak: przestrzeganie przepisów drogowych oraz posiadanie obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego od odpowiedzialności cywilnej.

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla każdego pojazdu mechanicznego dopuszczonego do ruchu drogowego niezależnie od jego rodzaju. Nie jest istotne w jakim miejscu oraz jak często prowadzisz dany pojazd.

Co daje ubezpieczenie OC?


Obowiązkowa polisa tak samo jak w przypadku innych pojazdów daje ochronę dla innych uczestników drogi, którzy mogą ucierpieć w zetknięciu z Twoim motocyklem. Dzięki OC szkody, które w wyniku wypadku wyrządziłeś drugiej osobie, pokryje towarzystwo z którym zawarłeś umowę.

Istotne jest, abyś pamiętał w jakich zdarzeniach możesz polegać na swoim ubezpieczeniu OC. Szczególnie OC komunikacyjne obejmie szkodę, jaką spowodujesz innym osobom prowadząc swój pojazd, czy to pieszym, czy innym kierowcom. A więc ubezpieczenie chroni nie tylko Ciebie przed stratą finansową za zniszczenie mienia na drodze, ale także na wypadek rekompensaty z tytułu uszczerbku na zdrowiu i zapewnić poszkodowanemu dostęp do niezbędnej opieki zdrowotnej. Jeśli z Twojej winy uszkodzony zostanie inny pojazd, towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci w Twoim imieniu środki na jego naprawę.

AC, NNW, Assistance motocykla


Jako pośrednicy ubezpieczeniowi polecamy zaopatrzyć się w polisę autocasco. Mając ubezpieczenie AC motocykla, zyskujemy pewność, że w przypadku stłuczki na drodze bądź innego wypadku, w którym uszkodzony został nasz pojazd, otrzymamy rekompensatę finansową od ubezpieczyciela. Odszkodowanie z tytułu AC działa także wtedy, gdy to my jesteśmy sprawcami zdarzenia.

Na motocyklu niestety uszczerbki na zdrowiu kierującego są, niż w przypadku kierującego samochodem. Czasem niewinna wywrotka może spowodować potłuczeniem łokci, kolan, pleców itd. Tak więc często proponujemy naszym klientom NNW, a więc ochronę od następstw nieszczęśliwych wypadków. Polisa wtedy jest gwarancją także na wypadek wypłaty środków za zaistniały uszczerbek na zdrowiu, abyś mógł szybko wrócić do pełnej sprawności po doznanym urazie.

Większość miłośników motocykli dokładnie przygotowuje się do nadchodzącego sezonu. Pogoda staje się coraz lepsza do podróży na jednośladzie, a przygotowania te obejmują nie tylko przegląd motocykla, ale także zakup ubezpieczenia. Czy przyda Ci się dodatkowy wariant Assistance do Twojego dwukołowca ? Wymieniamy po krótce za co odpowiada Assistance:
● pomoc techniczna – po awarii lub wypadku fachowcy na miejscu usprawniają motocykl, a gdy jest to niemożliwe, holują go do najbliższego warsztatu,
● pomoc medyczna – ubezpieczyciel organizuje konsultację z lekarzem, zapewnia dowóz leków czy transport medyczny,
● pomoc w podróży – otrzymasz pomoc, jeśli do awarii lub wypadku dojdzie w czasie podróży, np. ubezpieczyciel opłaci Twój nocleg w hotelu, zorganizuje kontynuację podróży,
● pomoc informacyjna – po kontakcie z pracownikami infolinii możesz otrzymać informację choćby o najbliższych warsztatach czy stacjach benzynowych.

W przypadku wyboru firmy ubezpieczeniowej dla ASS motocykla warto zwrócić uwagę na:
● Zakres terytorialny polisy,
● Zakres pomocy drogowej,
● Limit holowania,
● Naprawa pojazdu na miejscu,
● Dostępnośc pojazdu zastępczego,
● Pomoc tłumacza lub prawnika,
● Kontynuacja podróży na koszt ubezpieczyciela,
● Pomoc medyczna.

Czy oprócz obowiązkowego OC warto pomyśleć o dodatkowym wariancie ochrony dla swojego motocykla? Do tego pytania trzeba odnieść się bardzo indywidualnie, ponieważ nie wszyscy w takim samym stopniu oraz celu wykorzystujemy jednoślady. Jako miłośnik motocykli musisz samodzielnie zdecydować, czy zakup AC, NNW, assistance motocykla będzie dla Ciebie korzystny. jednak im więcej jeździsz, tym bardziej jesteś narażony na awarię czy kolizję.
Kraków, ul.Siemaszki 1, 31-201
Godziny otwarcia
Pn-Pt: 07.00-18.00
Sob: 08.00-14.00