Kraków, ul.Siemaszki 1, 31-201

Ubezpieczenie OC – Kraków

OC komunikacyjne


Wypadki podczas prowadzenia samochodów mogą spotkać każdego, kto uczestniczy w ruchu drogowym. Według obowiązujących przepisów prawa Twoim obowiązkiem jest zawieranie Ubezpieczenia OC. Będziesz wówczas chroniony finansowo przed szkodą, które wyrządziłeś z powodu wypadku drugiemu kierowcy. Takie nagłe zdarzenie losowe pokryje zakład ubezpieczeniowy z którym została zawarta umowa. Podczas zakupu samochodu musisz mieć na uwadze termin włączenia ubezpieczenia OC w życie. Musi ono zacząć trwać w dniu rejestracji pojazdu. W przypadku, gdy zakupiony pojazd byłby zarejestrowany, ale nie posiada aktualnego OC, wówczas powinno się nabyć także w tym samym dniu co zakup auta.

Prawo ironii losu mówi, że nawet jeśli Ty uważasz, to nie znaczy że uważają wszyscy, Bywają na drodze sytuacje sporne i często o winie decydują detale, a nie intencje nas samych. Z tego względu Twoim obowiązkiem jest posiadanie ubezpieczenia OC. Dzięki OC szkody, które w wyniku wypadku wyrządziłeś drugiej osobie, pokryje towarzystwo, w którym jesteś ubezpieczony.

Kiedy przydaje się OC?


Istotne jest, abyś pamiętał w jakich zdarzeniach możesz polegać na swoim ubezpieczeniu OC. Szczególnie OC komunikacyjne obejmie szkodę, jaką spowodujesz innym osobom prowadząc swój pojazd, czy to pieszym, czy innym kierowcom. Jako przykładem posłużę się sytuacją, w której wyjeżdżając z miejsca parkingowego, niechcąco przecierasz ocierasz swoim samochodem o bok innego stojącego samochodu. Ze względu na to, że ubezpieczenie trwa, możesz być spokojny o wypłatę odszkodowania, oraz tym, że właściciel samochodu z przetartym bokiem otrzyma wypłatę odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej, z którym zawarłeś polisę OC. Ubezpieczenie OC będzie działać również w przypadku kolizji, którą spowodowałeś gdy prowadziłeś samochód.
Osoby poszkodowane otrzymają odszkodowanie od ubezpieczyciela, a także Ty będziesz się martwił o swój portfel. Istotne jest, że ubezpieczenie zadziała nawet w sytuacji, jak otwierając drzwi samochodu, zarysujesz drugi pojazd. Pamiętajmy, że ubezpieczenie działa niezależnie od czasu tego, kto kieruje pojazdem. Ochroną objęta jest odpowiedzialność cywilna każdej osoby kierującej ubezpieczonym samochodem. Nie ma znaczenia czy jest jego właścicielem.

Ubezpieczenie jest ubezpieczeniem obowiązkowymi i niestety nie unikniesz jego zakupu gdy jesteś właścicielem pojazdu dopuszczonego do ruchu.
Pamiętaj, że ono działa na Twoją korzyść w razie nagłych zdarzeń losowych, dlatego wybierz mądrze i kieruj się opinią zakładu ubezpieczeniowego, oraz proponowaną ceną, aby zapewniło Ci jak najlepszą ochronę w wielu zdarzeniach drogowych oraz za jak najrozsądniejszą składkę.
Kraków, ul.Siemaszki 1, 31-201
Godziny otwarcia
Pn-Pt: 07.00-18.00
Sob: 08.00-14.00