Kraków, ul.Siemaszki 1, 31-201

Ubezpieczenie rolnicze – Kraków

Ubezpieczenie gospodarstwa rolnego


Każdy rolnik posiadający gospodarstwo w ciągu całego roku kalendarzowego narażony jest na cały szereg zdarzeń, które mogą być spowodowane pożarem, nieszczęśliwymi wypadkami, chorobami zwierząt hodowlanych czy zniszczeniami plonów przez warunki atmosferyczne. Często takie szkody wiążą ze sobą straty szacowane nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Aby ze spokojem zajmować się swoim gospodarstwem i nie martwiąc się przed tego rodzaju sytuacjami należy ubezpieczyć swoje gospodarstwo. Obowiązkowemu ubezpieczeniu podlegają wszyscy właściciele gospodarstwa rolnego wraz z budynkami, które usytuowane są na gruntach o powierzchni powyżej 1 hektara.

Brak aktualnego ubezpieczenia wiąże się z karami UFG, lecz to nie kary powinny przekonywać do potrzeby posiadania OC rolnego. Taka forma bezpieczeństwa finansowego może okazać niezwykle potrzebna w razie klęsk żywiołowych takich jak np. lokalne podtopienie, przymrozki, huragany trąba powietrzna czy pożar w wyniku uderzenia pioruna.

Ubezpieczenia Karisto pomagają dobrać polisę ubezpieczeniową dla właściciela gospodarstwa rolnego. Budynek mieszkalny wraz z innymi budynkami rolnymi wchodzącymi w skład gospodarstwa rolnego najlepiej jest dobrać pod kątem zarówno wyposażenia, jak i wartości z wchodzącymi w składzie ruchomościami domowymi i maszynami rolniczymi. Jeżeli klient będzie potrzebował rozszerzyć zakres o ruchomości domowe, maszyny rolnicze i plony, będzie mógł dobrowolnie podzielić.

Ubezpieczenie upraw


Dzięki Ubezpieczeniu upraw nie rolnik nie będzie się musiał bać o niekorzystną pogodę. W wypadku Otrzymasz odszkodowanie, kiedy niesprzyjające warunki atmosferyczne zniszczą Ci Twoją uprawę. Wypłata odszkodowania powinna zrekompensować szkody, przez co ubytek owoców pracy gospodarstwa nie będzie tak dotkliwy i przede wszystkim negatywnie na wynik finansowy Twojej całorocznej ciężkiej pracy.
Plony ubezpiecza się od ryzyk wymienionych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Głównie wymienione są najpopularniejsze anomalie pogodowe, które dotykają gospodarstwa w Polsce o różnych porach roku, czyli: grad, powódź, susza, przymrozki wiosenne, deszcz nawalny czy ujemne skutki przezimowania.
Serdecznie zapraszamy do kontakt!
Kraków, ul.Siemaszki 1, 31-201
Godziny otwarcia
Pn-Pt: 07.00-18.00
Sob: 08.00-14.00